DEVI - podlahové kúrenie

Referencie Kontakt
» Vykurovacie káble
» Vykurovacie káble DEVI na ochranu odkvapov
» Vykurovacie káble DEVI na ochranu odkvapov

SÚVISIACE ČLÁNKY

8. 4. 2013 Strechy sú nebezpečné aj po zime
zdroj : denník SME z 8.4.2013 »

NOVINKY

8. 4. 2013 Strechy sú nebezpečné aj po zime
zdroj : denník SME z 8.4.2013 »
Newsletter
Školenia
Prihláste sa na školenie,
alebo do nášho newslettru
Ochrana odkvapov » Vykurovacie káble » Vykurovacie káble DEVI na ochranu odkvapov » Vykurovacie káble DEVI na ochranu odkvapov

Vykurovacie káble DEVI na ochranu odkvapov

Uplynulá zima sa na väčšine územia Slovenska ohlásila aj v podobe námrazy a poľadovice. Okrem zlomenín nám v takýchto prípadoch hrozia aj škody na majetku – Audemars Piguet Replica Watches najmä v podobe prasklín spôsobených ľadom. Strechu, odkvapy, zvody aj fasádu môžeme pred poškodením mrazom elegantne ochrániť. Myslieť na to treba práve teraz, keď už zima pominula a nastáva čas pripraviť sa na tú budúcu. Pri dlhšie trvajúcom mraze a snežení ohrozuje strešné odkvapové žľaby a odtokové rúry tvorba ľadu, a to najmä následkom striedavého roztápania a zamŕzania. Na streche aj v odkvape sa sneh pôsobením slnka roztápa, v noci primŕza a postupne sa strešná odvodňovacia cesta upcháva. Kvôli zamrznutým rúram voda preteká cez okraje žľabov a vytvára cencúle, ktoré môžu ohrozovať okoloidúcich či autá. Pri naakumulovanom ľade sa odkvapy deformujú, odtokové rúry zasa môžu praskať. V praxi dochádza k situáciám, kedy voda steká po vonkajšej omietke. To vedie k jej vlhnutiu a pôsobením mrazu k poškodeniu. Rekonštrukčné úpravy sú v takomto prípade finančne náročné.
Možnou ochranou pred takouto situáciou je inštalácia ochranných systémov určených do odkvapov alebo strešných konštrukcií. Ing. Dušan Lašák so spoločnosti DEVI vysvetľuje ich fungovanie: „Do strešných úžľabí spodných častí striech a odkvapov sa umiestnia termokáble, ktoré sú vhodné do všetkých typov strešných konštrukcií. Pri navrhovaní konkrétneho riešenia treba brať do úvahy rôzne faktory: tepelnú izoláciu strechy, jej orientáciu, nadmorskú výšku a podobne.“

Výhodou takýchto systémov je, že s pomocou termostatu pracujú maximálne efektívne. D. Lašák: „Termostat pomocou snímačov a senzorov monitoruje kritické miesta a v okamihu zníženia teploty a súčasného zvýšenia vlhkosti spustí vykurovanie. To zabráni vytvoreniu ľadovej vrstvy a zasneženiu plochy. Po ukončení kritického obdobia regulátor zaistí vypnutie ochranného systému.“ Netreba snáď zdôrazňovať, že takto presne riadená spotreba používanej energie sa pozitívne premieta do prevádzkových nákladov.
Podľa čoho si vyberať konkrétny typ termostatu? „Závisí to od spôsobu či rozsahu inštalácie a požiadaviek užívateľa,“ upresňuje D. Lašák. Zo zariadení momentálne dostupných na našom trhu patrí medzi špičku devireg™ 850 III - s obľúbenou prezývkou “malá meteorologická stanica”, ktorý je prepojený na špeciálny digitálny vlhkostno- teplotný snímač, výsledok dlhodobého vývoja senzorov určných práve na tento účel.
Ing. Lašák odporúča nainštalovať systém na ochranu striech, odkvapov a zvodov kedykoľvek počas roku, len nie v čase, kedy je v odkvapovom systéme už zamrznutý ľad. Násilné odstraňovanie zamrznutého ľadu a snehu môže spôsobiť zbytočné deformácie a zbytočné poškodenia odkvapového systému.
Inštalovaný výkon pre klasický odkvapový žľab a zvod sa pohybuje v rozpätí 30-40 W na 1 dĺžkový meter, čo predpokladá použiť termokábel deviflex™ v slučke alebo dva termokáble položené paralelne. Ich fixovanie v žľaboch i zvodoch zabezpečujú špeciálne plastové držiaky.
Skôr než udrú ďalšie mrazy a stihneme si nainštalovať ochranný systém proti zamŕzaniu, venujme pozornosť ďalším aspektom starostlivosti o strechu. Pri celoročnej údržbe striech nezabúdajme na:
- čistenie šikmých aj plochých častí strechy
- čistenie vpustí dažďovej vody od lístia a iných nečistôt
- odstraňovanie machu a vtáčieho trusu
- natieranie plechových častí
- čistenie odkvapových žľabov a zvodov
- kontrolu konštrukcie krovu (pleseň, škodcovia)
Omega Replica
- kontrolu konštrukcie a krytiny a opravu poškodených miest.Omega Replica Watches
Cartier Replica Watches
Cheap Breitling Replica
Breitling Replica Watches