DEVI - podlahové kúrenie

Referencie Kontakt
» Termokáble DEVI na ohrev potrubia
» Termokáble DEVI na ohrev potrubia www.discount-watches.co.uk
» Termokáble DEVI na ohrev potrubia

SÚVISIACE ČLÁNKY

27. 2. 2012 Účinná ochrana potrubia pred mrazom môže ušetriť tisíce
Tohtoročné silné mrazy spôsobili zamrznutie a prasknutie vodovodných potrubí a havárie vo viacerých regiónoch Slovenska. Niektoré obytné časti boli odstavené od pitnej vody... »

NOVINKY

27. 2. 2012 Účinná ochrana potrubia pred mrazom môže ušetriť tisíce
Tohtoročné silné mrazy spôsobili zamrznutie a prasknutie vodovodných potrubí a havárie vo viacerých regiónoch Slovenska. Niektoré obytné časti boli odstavené od pitnej vody... »
Newsletter
Školenia
Prihláste sa na školenie,
alebo do nášho newslettru

Ohrev vody

Ohrev vody je jedna z energeticky najnáročnejších potrieb každej novostavby. Viete ako môže 3 členná rodina ročne ušetriť viac ako 3.000 litrov pitnej vody pri ohreve teplej vody?

Určite ste mali podobný zážitok: V závislosti od vzdialenosti batérie od zdroja teplej vody /boiler, resp. prietokový ohrievač/ na teplú vodu treba istý čas počkať, a predovšetkým odustiť množstvo zatiaľ neohriatej vody.

Vďaka DEVI termokáblom je možné tento čas čakania na tečúcu teplú vodu a ohrev vody tak skrátiť, ale predovšetkým ušetriť na spotrebe pitnej vody. Okrem ich aplikácií DEVI ako sytémov pre komplexné, či doplnkové vykurovanie bytov, domov, spoločenských priestorov, atď. je časté aj ich použitie pre takéto technologické účely.

Ohrev potrubí ...
Jednou z aplikácií, Omega Replica Watches kde termokáble majú nazastupiteľné miesto je ohrev potrubí. Termokáble DEVI sa používajú ako ochrana proti zamrznutiu potrubia, prípadne z technologických dôvodov, aby teplota média, prúdiaceho v potrubí neklesla pod požadovanú teplotu.

Výhody
Termokáblové vyhrievacie systémy sa na ohrev potrubia používajú pre svoje nesporné výhody , ako je
- prevádzková spoľahlivosť
- jednoduchá montáž
- bezpečnosť
- hospodárnosť prevádzky
- jednoduchá údržba a kontrola systému

Použitie
Najčastejšie sa využívajú ako
- ochrana vodovodného potrubia, ohrev vody
- ochrana potrubí vykurovacej a chladiacej vody vzduchotechnických jednotiek,
- ochrana potrubia požiarnej vody
- ochrana kanalizačného potrubia
- ohrev potrubia, v ktorom prúdi médium s požadovanou viskozitou /sirup, oleje, rastlinné tuky, atď./
- ohrev kondenzačného potrubia<
- ohrev zásobníkových nádrží s kvapalinou
- atď.


Náhrada cirkulácie

Ďalšou zaujímavou aplikáciou je ohrev potrubia teplej úžitkovej vody od hlavného rozvodu k vodovodným batériám. Takýto ohrev dokáže jednoduchým spôsobom nahradiť cirkuláciu teplej vody a vytvoriť podmienky pre dodávku teplej vody bez strát.

Inštalácia
Inštalácia termokáblov na potrubie je jednoduchá. Termokábel je na potrubie upevnený hliníkovou páskou, ktorá napomôže odvodu tepla z termokábla do potrubia.

Bezpečnosť
Všetky termokáble, ktoré sa inštalujú na potrubie sú termokáble s viacnásobnou izoláciou, ktoré sú naviac opletené medenným vodičom, pripojeným na ochranný vodič elektroinštalačného rozvodu. Omega Replica


Široký sortiment termokáblov a regulátorov
Vo výrobnom programe firmy DEVI je celý rad rozmerov a druhov termokáblov a regulátorov, ktoré je možné na ohrev potrubia použiť. Pri návrhu je však potrebné zohľadniť priemer potrubia, médium prúdiace v potrubí a jeho požadovanú teplotu, hrúbku izolácie a predpokladanú vonkajšiu teplotu okolia.
Z týchto údajov je možné navrhnúť zodpovedajíci typ a tepelný výkon termokábla, ako aj systém riadenia. Snímač teploty potrubia sa inštaluje priamo na portubie.
Pre špeciálne aplikácie, kedy nie je možné inštalovať termokábel na potrubie, firma DEVI vyvinula i termokábel, ktorý sa vkladá cez spojku priamo do potrubia.Používa sa napríklad pre ohrev vody v zimných mesiacoch pre napájanie ustajnených koní, či iných poľnohospodárskych zvierat.

Záver
Použitie termokáblov firmy DEVI na ohrev potrubia je najefektívnejší systém ich ochrany pre zamrznutím. V súčasnosti sú týmto spôsobom ošetrené kilometre potrubí k plnej spokojnosti užívateľov.Cheap Cartier Replica
Omega Replica
Audemars Piguet Replica
Swiss Fake Watches